Pięć powodów dla których warto uczyć się języków

NO. 1
Poznaj nowych ludzi
Znając języki obce, z pewnością zyskasz mnóstwo nowych przyjaciół – zarówno podróżując, jak i serfując po Internecie. Nawet niewielki stopień znajomości języka, ułatwi Ci nawiązanie kontaktu z interesującymi ludźmi, pochodzącymi z różnych zakątków świata. Poznasz ich sposób bycia, codzienne życie, zainteresowania. Dowiesz się jakie mają pasje i jak zdobywają wiedzę. Takie znajomości to najlepszy sposób na poznanie i zrozumienie kultury oraz zwyczajów innego kraju i jego mieszkańców.

NO. 2
Zacznij pracę w Nowym Jorku
Atrakcyjne stanowisko w londyńskim banku? Oferta pracy w firmie na nowojorskiej Wall Street? Znajomość języków obcych, otwiera przed Tobą zupełnie nowe możliwości rozwijania kariery zawodowej. Możesz śmiało starać się o posadę, czy staż w zagranicznych przedsiębiorstwach i instytucjach. Dodatkowo, jak pokazują statystyki, osoba znająca przynajmniej jeden język obcy zarabia więcej.

NO. 3
Zrezygnuj z napisów, lektora i tłumacza
Czy znasz to uczucie irytacji, kiedy podczas oglądania filmu, próbujesz nerwowo nadążyć za szybko zmieniającymi się napisami? Znając języki obce możesz zapomnieć o lektorze i tłumaczeniach. Nie będą Ci już potrzebne! Oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej oraz czytanie obcojęzycznej prasy i literatury, są także świetnym sposobem na wzbogacenie słownictwa i poprawienie akcentu. A ile przy tym satysfakcji!

NO. 4
Zapomnij o biurach podróży
Posługując się przynajmniej jednym językiem obcym np. angielskim, możesz swobodnie i komfortowo podróżować po całym świecie. Nie będziesz już uzależniony od biur podróży czy towarzyszy swoich wypraw – samodzielnie zarezerwujesz sobie hotel i bilet lotniczy, zapytasz o drogę, jeśli zagubisz się w obcym mieście, a w restauracji zawsze dostaniesz dokładnie to danie, na które masz ochotę.

NO. 5
Gimnastykuj umysł
Badania naukowców z największych światowych uniwersytetów nie pozostawiają wątpliwości – nauka języków obcych ma bardzo korzystny wpływ na Twoje zdrowie i intelekt. Przede wszystkim, podnosi sprawność umysłu i znacząco poprawia pamięć, ale także rozwija kreatywność, zdolność kojarzenia i logicznego myślenia

Leave a Reply

Switch The Language

    Facebook